2,144 total views, 1 views today

2018 Dünya Kupası


Dünya Futbolunun En Önemli Turnuvası

Dünya Kupası’na sayılı günler kalmışken, 4 senede bir düzenlenen bu futbol şöleni bu kez de nefesleri keseceğe benziyor. Üstelik bu defa fikstür gerçekten de oldukça dengeli seçilmiş, dolayısıyla da bahisseverleri oldukça keyifli,erken final diye nitelendirebileceğimiz karşılaşmalar bekliyor .

Çekilen kuralar sonucu oluşan turnuva şablonunda birçok büyük maçı ilk 16 ve çeyrek finallerde izleme şansı bulacağız. Hatta çoğu kişi şimdiden nasıl bir final izlenebileceğini, hangi ekiplerin rahatlıkla yarı finale geleceğini tartışıyor. Bu yıl kimi gruplar oldukça zorlu kimileri ise tek bir takım tarafından domine edilmeye açık. Ancak ilk 16’da itibaren işler çok değişiyor.

2,145 total views, 2 views today

A  & B grupları

A grubundan, Uruguay’ın lider çıkacağına pek de kimsenin şüphesi yok . Ne var ki bu durumda Uruguay’ın muhtemel rakibi Portekiz olacak. Şayet bir şanssızlık yaşayıp grup ikincisi olursa İspanya da karşılarına çıkabilir. Sonuç olarak Uruguay – İspanya eşleşmesi uzak değil.

C grubu

Danimarka’nın ikincilik şansı yüksek. Bu onu Arjantin’in ilk rakibi yapabilir. Diğer yandan Hırvatistan eğer düşünüldüğü gibi oynarsa Fransa’nın ilk 16’daki rakibi olur.

D grubu

Arjantin bir şekilde lider çıkamazsa C grubu lideri olacağı düşünülen Fransa ile yine ilk 16’da karşılaşacak. Eğer iki ekip de lider çıkarsa Arjantin’in muhtemel rakibi Danimarka ama çeyrek finalde yine Fransa ile eşleşecek gibi görünüyor. grubu a-d

E & F Grupları 

Bu iki grupta öyle takımlar var ki, gerçek anlamda erken finali en azından çeyrek finalde izleyeceğiz. Çünkü E grubunda Brezilya, F grubunda Almanya’nın lider çıkması düşünülüyor. Brezilya lider çıkarsa muhtemel rakibi Meksika olur. Almanlar ise Sırbistan ile karşılaşma şansına sahip. Bu maçlarda bir sürpriz olmazsa turnuvanın iki büyük favorisi çeyrek finalde karşılaşacak.

G & H ֫Grubu

Bu grupta İngiltere ile Belçika’nın H grubunda ise Kolombiya ile Polonya’nın ilk ikide yer alıp üst tura çıkması bekleniyor. Eğer bu gerçekleşirse Kolombiya – Belçika maçını ilk 16’da izleyebiliriz. Tabii bir şekilde Polonya grup lideri olursa İngiltere – Kolombiya eşleşmesi de ilk 16’ya kayar.

grubu e-h

Şöyle bir durup bakınca çeyrek finalde görünen olası maçlar Uruguay – İspanya, Fransa – Arjantin, Brezilya – Almanya ve İngiltere – Kolombiya görünüyor. Bu olası eşleşmeler ise, takımların dağılımının da ne kadar iyi olduğunu gözler önüne sermekle kalmıyor, ayruca taraftarlara da birçok erken final maçı diye niteleyebileceğimiz mücadele izleyebileceklerini müjdeliyor.

Bir adım daha ileri giderek yarı final için ne olabileceğini düşünürsek büyük ihtimal İspanya – Fransa, Almanya – İngiltere karşılaşmalarını izleriz. Ancak Güney Amerika takımları sürpriz de yapabilir. Yine de maçlar bu şekilde gelişirse finale İspanya ile Almanya adını yazdırır. İki takımın son dostluk maçını da hatırlarsak İspanya’nın kısa ve hızlı pas trafiğinin Almanya’yı oldukça bozduğu görmüştük.

Genç ve hırslı golcüleri ile Fransa bir sürpriz yaparsa Almanya ile ilginç bir eşleşme olurlar. Brezilya’nın Almanya’yı yenmesi ise seyri hoş ayrı bir yarı final ile final ihtimali çıkarır.

Bütün bu hesapların kesin olarak söylediği bir şey var ki o da Brezilya – Almanya ya da Fransa  – İspanya finalinin olamayacağı.

2,146 total views, 3 views today

BONUS: 2000TL'YE KADAR 200%
Şimdi Oyna